C.A.W.

 

 

 

DIGITALIZÁCIA


DIGITALIZÁCIA  A REŠTAUROVANIE STARÝCH ZÁZNAMOV

 

Analógové videozáznamy a zvukové záznamy strácajú následkom fyzického a chemického stárnutia postupom času kvalitu, často dochádza k nenávratnej degradácii záznamov. Digitalizácia je proces prevodu analógových a celuloidných video- a zvukových záznamov na moderné digitálne nosiče USB, HDD, CD, DVD, Blue-ray. Digitalizované záznamy tak ďalej nestarnú, nepodliehajú opotrebovaniu a ich kvalita sa časom už vôbec nemení.

  

VIDEOKAZETY 
  
vhs bk

Videopásky digitalizujeme na profesionálnych štúdiových strojoch. Minimalizujeme chvenie, vyrovnávame hlasitosť, obraz a zvuk digitálne vylepšíme. Digitalizovaný záznam uložíme do formátu MPEG-2 / MPEG-4 a prekopírujeme na USB alebo na SSD/HDD.

VHS, S-VHS, VHS-C 0,08 € / min.
Video8, Hi8, Digital8
0,10 € / min.
MiniDV, DV, DVCAM 0,10 € / min.

Pre fajnšmekrov máme v ponuke aj službu ProRet (rekalibráciu videozáznamov) 3D potlačenie šumu, vyčistenie zvukovej stopy a digitálny remastering. Výsledkom je vyčistený videozáznam od rušivých artefaktov. Cena tejto služby je za 30% príplatok k cene digitalizácie.


 

KOTÚČOVÉ FILMY
  
8m16mf bk

Kotúčové filmy digitalizujeme profesionálnym filmovým skenerom (každé políčko jednotlivo), vďaka tomu je digitalizovaný záznam ostrý, čistý a je bez blikania. (4:2:2 RGB scan). Pred digitalizáciou filmy starostlivo vyčistíme, prípadne opravíme na nich spoje. Digitalizovaný záznam uložíme do formátu MPEG-2/MPEG-4 a prekopírujeme na USB alebo na SSD/HDD.

Normal/Super 8mm    HD: 1,20 € │ 2K: 2 € / min.
16mm nemý
   HD: 2,50 € │ 4K: 5 € / min.
16mm ozvučený    HD: 4,00 € │ 4K: 8 € / min.


 

SKENOVANIE FOTOGRAFIÍ
  
photo fr bk

Skenujeme všetky fotografické formáty: negatívny film, diapozitív všetkých veľkostí (35mm, 6x6, 6x9, mikrofilm) a papierové fotografie. Fotografie skenujeme na profesionálnych fotografických skeneroch, s ktorými dokážeme skenovať v rozlíšení až do 8200 dpi. Na skenovaných materiáloch spravíme základné úpravy /gammut, jas, kontrast, sýtosť, farebnosť, ostrosť/. Digitalizovaný záznam uložíme do formátu jpg (resp. do tiff) a prekopírujeme na USB alebo na SSD/HDD.

 

Negatívny film, diapozitív    0,40 € / políčko
Papierové fotografie    0,30 € / ks

 

Podľa dohody ponúkame našim zákazníkom profesionálne reštaurovanie poškodených fotografií. Ceny za reštaurovanie vypracujeme individuálne na základe analýzy (miera poškodenia fotografie) a náročnosti spracovania.


 

KAZETY, MG PÁSKY, LP PLATŇE
  
mgcaset bk

V našom laboratóriu digitalizujeme audiokazety, kotúčové magnetofónové pásky a gramofónové (bakelitové) platne všetkých veľkostí. Digitalizovaný záznam remasterizujeme (redukujeme šum a brum, vyčistíme, vyvážime). Digitalizovaný záznam uložíme do formátu MP3/WAV a prekopírujeme na USB/DVD alebo na CD. 

Audiokazety 0,10 € / min.
Kotúčové MG pásky 0,20 € / min.
Gramofónové platne 5 € / platňa


 

ARCHIVAČNÝ MATERIÁL
  
archm

Digitalizovaný materiál uložíme na spoľahlivý USB kľúč, SSD/HDD resp. na archivačný DVD alebo Blu-ray. Našim zákazníkom odporúčame, aby svoje cenné nahrávky, fotografie doma prekopírovali a spravili niekoľko kópií.

32GB USB    7 € / ks
64GB USB  10 € / ks
128 GB USB  15 € / ks
1 TB 2,5" HDD  65 € / ks
500 GB SSD USB 100 € / ks

 

Uvedené ceny sú vrátane 20% dph.

 

S každým záznamom pracujeme individuálne, diagnostikujeme ho a pred digitalizáciou na ňom vykonáme potrebné základné úkony /čistenie, prípadne lepenie zavádzacej pásky, oprava perforácie/. Ak je nosič alebo záznam v zlom technickom stave a je na ňom potrebné vykonať ďalšie úkony, kontaktujeme Vás predtým a informujeme o tom /napr. výmena kazetového tela, lepenie pásky, alebo v prípade celuloidu hĺbkove čistenie, prípadne mäkčenie filmu/.

 

Nájdete nás na ulici Daxnerovej č. 23 v Rimavskej Sobote (ulica cirkevného gymnázia).

TEL: 0907 603 370